У січні 2015 р. проекту "Birchen Miracle" виповнилось 9 років. За ці роки ми пройшли шлях від заснування до визнання на всеукраїнському та міжнародному рівні. Водночас вистачало як похвал, так і заздрощів. Останній рік став переломним для нас. З одного боку, ми мали продовжувати діяльність, що базується лише на ініціативі керівника проекту, в складних умовах навколишньої реальності. З іншого - довести собі, своїм прихильникам і недругам, що варті тих найвищих відзнак, якими нас нагороджували у попередні роки. Вважаю, що з поставленими завданнями ми справились, а якою мірою - судити не мені...
Кажуть, що друзі пізнаються в біді. Тому, напевно, інколи потрібно пережити і біду лише для того, щоб переоцінити свої погляди на життя і побачити без масок усіх, хто оточує нас. Найголовнішим рішенням з моменту заснування проекту стало проголошення незалежності керівником проекту у вересні 2014 р. Таке рішення напрошувалось ще з червня 2012 р., коли наш проект почали позбавляти будь-яких засобів для розвитку на рівні навчального закладу та перешкоджати його розвитку. Потім була спроба розвивати "Birchen Miracle" як позашкільний проект. Але й тут окрім усної підтримки далі справа не рухалась. Переломним моментом стала подія, коли редакція нашої газети не змогла взяти участь у 21-го Міжнародного фестивалю дитячої демократії, телебачення, преси та творчості “Золота осінь Славутича – 2014” через відсутність підтримки тих, хто ці роки приписував всі наші здобутки собі. Мені лише порадили походити з протягнутою рукою по підприємствам та пошукати спонсорів. Даруйте, але "Birchen Miracle" - це освітній проект, що працює на базі освітньої установи. Тому далі рішення про остаточну незалежність проекту напросилось саме собою. І з того часу проект розвивається своїм власним шляхом, який обирається його керівником та учасниками. Що цим здобуто, а що втрачено - з часом дізнаємось...
Достовірно відомо на даний момент, що у 2014 р. ми продовжили свій розвиток, здобуваючи все нові вершини.
У квітні наша редакція здобула звання Лауреата XVII Міжнародного конкурсу шкільних медіа (м. Миколаїв).
У травні юнкори проекту взяли участь у ХІІ Міжнародному фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики "Прес-весна на Дніпрових схилах" (м. Київ) та знову здобули ІІІ місце у номінації «Інтернет-журналістика та ІТ проект» і 5 дипломів лауреатів фестивалю.
На обласному рівні веб-сайт berezdiv.at.ua здобув ІІІ місце у обласному конкурсі сайтів у номінації "Сайти вчителів".
Також наша команда взяла участь у обласному заочному конкурсі юних журналістів, де здобула ІІ командне та два ІІІ місця у особистому заліку. Відзначились юнкори Катерина Пасечник та Ганна Охота.
Керівник проекту взяв участь у Десятому всеукраїнському конкурсі «Вчитель — новатор» компанії «Майкрософт Україна».
Керівник проекту також взяв участь у Першій Обласній заочній науково-практичній Інтернет конференції "Технічна творчість молоді - шлях до інноваційного розвитку України".
Значна увага й надалі приділяється організації інтелектуальних конкурсів на рівні школи, села, району. У червні Славутським міськрайонним управлінням юстиції у Хмельницькій області було затверджене Положення про Славутський районний щорічний інтернет-конкурс "Інтелектуали". Вперше у минулому році було організовано інтелектуальні конкурси для учнів початкових класів Берездівського НВК.
Також у минулому році наше представництво у соціальних мережах доповнилось групами у Facebook та Odnoklassniki. Нагадаю, що у 2013 р. ми заснували групу в соцмережі VKontakte.
Але все ж найголовнішим є те, що проект продовжує свій розвиток незважаючи на обставини.
Сергій Опанасюк, керівник проекту
|