П'ятниця, 12.07.2024, 12.04.04

Електронна газета "Березове диво"

Краща шкільна електронна газета України у 2012 р. (ХV Національний конкурс шкільних газет), Призер міжнародних конкурсів у 2013-2015 рр. (у номінації "ІТ проект" Міжнародних конкурсів-фестивалів дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах»)

Головна | RSS
Меню
Міні-чат
А звідки Ви до нас завітали?

Краще фото (перегляди)


Краще фото (оцінки користувачів)


Краще фото (коментарі користувачів)


Головна сторінка » 2016 » Вересень » 1 » Є найсвятіше слово на землі. Одне, високе, світле – Україна!
Є найсвятіше слово на землі. Одне, високе, світле – Україна!
07.06.51

25-та річниця від дня проголошення незалежності України - вже історія, і всі ми стали свідками цієї визначної події. Звичайно, сьогодні важко переоцінити роль телебачення та, особливо, інтернету в широкому висвітленні святкування Дня незалежності в серці нашої держави - м.Києві, а також в інших українських містах і селах, але у нас було власне сімейне свято, яке ми провели у центральній садибі нашої великої громади - в селі Берездів. Враження - найяскравіші, вони не зітруться з пам’яті ніколи.

Власне, самому 24-му серпня передувала ціла низка захоплюючих заходів, які перлиною до перлини і утворили неоціненне намисто, назва якому - ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. Мені не дуже хочеться вдаватися до різних історичних дат ( це зовсім окрема тема), хоча завдячуючи справжнім патріотам, стало відомо широкому загалу про те, що нашу українську історію спотворювали і переписували на свій лад, намагаючись її взагалі вкрасти, наші сусіди, яких я вже ніколи в своєму житті не назву братами, не буду конкретизувати, скільки полягло наших побратимів та скільки пролилося людської крові за всі роки боротьби за волю і незалежність нашої неньки-України, бо цього ніхто точно не підрахує і не виміряє жодна людина в світі, я просто хочу поділитися своїми враженнями та відчуттями, які отримала від цьогоріч­ного свята. Так ось, все розпочалося ще 13 серпня, коли проводилось святкування- конкурс «Краща родина». Воістину, святими є слова - «Українському роду - нема переводу». Гордість переповнює душу, коли на сцену будинку культури піднімається ціла родина: батько, мати, їхні чудові діти вже зі своїми дітками. І такі всі гарні, ошатні з відкритими, щирими обличчями, і кожна родина - неповторна в своїй красі і талантах. Отож важко було віддати комусь перевагу. Мені особисто найбільше сподобалась родина Войтюків із Красностава, які зайняли 3-тє місце, і не тому, що вони мої земляки, а тому, що це дійсно чудова родина, добрі, дуже працьовиті і хлібосільні люди, шановані в селі та за його межами.

На дугий день, на Маковія, 14 серпня за сприяння голови СФГ «Манятин» С.С.Конончука, а також завдячуючи підтримці місцевих підприємців, відбулося велике спортивне свято з кінними перегонами, різноманітними конкурсами та показовими виступами учасників художньої самодіяльності з навколишніх сіл. Людей зібралось дуже багато - і глядачів, і учасників. Було багато дітей, які розважались на ігровому майданчику та ласували різними солодощами. Всі бажаючі смакували неповторною юшкою, козацьким кулішем, українськими шкварками. Хто побував на цьому святі, впевнена, що ніколи не пошкодує про це.

Далі, в День Преображення Господнього ( на Спаса), відбулося свято хліба та меду з великим концертом, яке зібрало повнісінький зал глядачів, і яблуку ніде було впасти.... За цим послідував найзаворожуючий конкурс - «Міс україночка - 2016», який було проведено також в Берездівському будинку культури 20 серпня. Слід відзначити щирою подякою всіх завідуючих сільськими клубами, які так гарно підготували учасниць конкурсу. Коли на сцену піднялись конкурсантки, то аж подих перехоплювало - такі юні і стрункі, як топольки, такі вродливі і щирі, і всі у вишиваночках( які, до речі, були неповторними). А ще коли впродовж конкурсу вони показали свої таланти, то взагалі забракло слів, лише долоні горіли від оплесків, яких ми не шкодували дівчатам. На ту мить я не заздрила членам журі.  Та переможених не було, були лише переможниці, тому, що всі учасниці - найчарівніші, всі вони - МІС, бо вони - юні і талановиті, а юність - це краса і перемога. І Україна завжди була, є і буде, бо її рятує краса наших жінок та сила наших чоловіків.

23 серпня в переддень Дня Незалежності, коли вся Україна відзначала День прапора, в селах нашої громади відбувся урочистий велопробіг, присвячений прапору нашої держави. Для нашої команди з Гориці та Красноставу, і для мене особисто, цей день був надзвичайно особливим. До нього ми готувалися дуже ретельно, я навіть перефарбувала свій велосипед жовто-блакитними кольорами. Вранішнім вівторком ми зустріли наших гостей - учасників велопробігу з Берездова в центрі села Красностав, потім всі разом поїхали в Горицю, де біля сільського клуба разом з дітками та жителями села посадили калину. Далі до нас приєдналися учасники велопробігу з Гориці і всі ми дружно вирушили до Берездова. Дійсно переповнювала гордість наші серця, коли ми з національним прапорами та прикрашені ( ми і наші велосипеди) жовто-блакитними стрічками, зігріті золотим сонцем, захищені мирним голубим небом, проїжджаючи вулицями сіл, спочатку Гориці, потім Берездова, віталися з перехожими і прославляли Україну вигуками «Слава Україні», а у відповідь лунало таке бажане - «Героям Слава». В центр села ми приїхали, виконуючи Гімн України. Вже там лунали урочисті, хвилюючі слова-присвята Українському прапору, було висаджено калину в центральному парку на калиновій алеї.

І ось кульмінацією такого великого святкування був саме день 24 серпня - Великий День незалежності нашої рідної України. Вже з самого ранку до Берездова з’їжджались різним транспортом (шкільними автобусами, легковими автомобілями, кінним транспортом) старости сіл із працівниками громади та сільськими активістами з всеможливими пожитками для того, щоб встановити курені (намети), прибрати їх, прикрасити та наповнити справжнім життям і не важливо, що на короткий період.

Це потрібно було бачити! Люди наші талановиті у всьому і немає такої роботи, з якою б не впоралися роботящі руки," смикалка, фантазія, розуміння один одного, щира та щедра українська душа - все було задіяне. На очах у глядачів та перехожих миттєво створювались диво-намети, від краси та колориту розбігалися очі: поєдналося минуле і сучасне, зворушливо споглядались старовинні вишиванки та речі побуту наших предків на фоні вражаючих робіт наших сучасних сільських майстринь- вишивальниць! Все потопало в соняхах, чорнобривцях, калині. Щедро наповнені корзини овочами та фруктами, вирощеними нашими працьовитими людьми. А кухня, Боже, яка була кухня! Пахучі пиріжки, пампушки з часником лоскотали ніздрі, вареники з макітер самі просилися до рота, домашній хліб хвалився своєю зарум’яненною спинкою-скоринкою, помідори повиставляли свої червонясті боки, печені качки зводили з розуму присутніх, український борщ, який ще вдосвіта умлівав в печі, тихо причаївся в очікуванні в банячку, а сало, - воно так манило, що бракувало сил стримувати себе, щоб не схопити бодай шматочок. Наприклад, у нашому Горицько-Красноставському наметі-курені відразу ж після презентації ми почали пригощати своїми стравами всіх бажаючих і, буквально за п"ять хвилин, всі смаколики було "розметено". Хтось було запропонував продавати за гроші, але, слава Богу, що не все продається і не все купується. Звичайно, дуже приємно щось брати в людей, та куди приємніше давати людям.

Після презентації сільських наметів та пригощання гостей національними стравами, діти-школярі провели святковий неповторний флеш-моб. Пізніше, в заповненому вщент залі Берездівського будинку культури відбувся концерт учасників художньої самодіяльності зі шкіл громади та сільських клубів, а також почесне нагородження учасників та преможців родинних перегонів, спортивних ігор, конкурсу «Міс україночка-2016», «Краща садиба», де отримали грамоти та цінні подарунки не тільки переможці призових місць, а й учасники конкурсів.

Хочеться висловити найщиріші слова подяки всім причетним до організації таких чудових заходів, методистам відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму, старостам сіл громади, завідуючим клубами, керівникам НВК, бібліотекарям, соціальним працівникам, учням шкіл, а також всім активістам сіл громади, які не за обов’язком, а за покликом серця прийняли активну участь в підготовці та проведенні цього чудового свята - Дня незалежності нашої України.

Відроджується патріотизм, приспаний недоброзичливцями, і, вірю, що настане час, коли наша рідна Вітчизна, наша українська земля буде по-справжньою вільною і незалежною, такою, про яку мріяв Іван Мазепа, Тарас Шевченко, Вячеслав Чорновіл, про яку мріємо всі ми - справжні українці. За це віддавали і продовжують віддавати життя найкращі сини-соколи нашої матінки української землі. Ми низько вклоняємось нашим героям усіх часів, ми просимо вибачення у всіх матерів, дружин, сестер і дітей, яких навіки покинули їхні сини, чоловіки, брати і батьки, даруючи нам волю і мир. Ваші сльози, - це наші сльози, ваш біль, - це наш біль.

СЛАВА УКРАЇНІ! ТВОЇМ, УКРАЇНО, ГЕРОЯМ СЛАВА!

Таміла Матвійчук, с.Красностав

Категорія: Наше село | Переглядів: 503 | Додав: berezdiv | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі
[ Реєстрація | Вхід ]
Custom Search
Форма входу

Хмаринка тегів
Новини школи Розробки вчителів (англійська мова) Випускники Творча майстерня Довідник для учнів Особливий погляд Наша школа Книги та роздатковий матеріал Наш проект Учнівські презентації Наше село Особисті фото Спортивні новини новини Інтелектуальні змагання Розробки вчителів (виховна робота) Розробки вчителів (математика) Інтелектуальний інтернет конкурс ЗНО Літературна світлиця Оголошення та реклама відвідувачів Новини села Шкільні новини вірні збірній картинки Відеотека
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наш сайт сьогодні відвідали:
Copyright by Birchen Miracle project © 2006-2015